Tirebolu Denizcilik Lisesi’ne ‘Beyaz Bayrak’! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Denizcilik Lisesi’ne ‘Beyaz Bayrak’!


Okulda geçen hafta düzenlenen sade bir törenle Beyaz Bayrak göndere çekildi ve böylece ilçedeki Beyaz Bayraklı okul sayısı ikiye çıktı…

Tirebolu Piri Reis Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Beyaz Bayrak Projesi’nde elde ettiği yüzde yüzlük başarı ile bu bayrağı almaya hak kazandı.

Çocukların ruh ve beden sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitelerini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerin hijyenik ortamda eğitim yapmalarını sağlamak amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda yürütülen proje kapsamında, tüm  şartları yerine getiren Tirebolu Denizcilik Lisesi’ne, ilgili  bakanlıklar kanalıyla verilen Beyaz Bayrak, geçen hafta ilgili okulda düzenlenen sade bir törenle göndere çekildi.

İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı’nın da hazır bulunduğu törende, Beyaz Bayrak okul müdürü Mustafa Kertmen’e teslim edilirken; Tirebolu’daki Beyaz Bayraklı okul sayısı da ikiye çıktı. Tirebolu’da daha önce Dumlupınar İlkokulu da aynı bayrağı alan okul olmuştu. Denizcilik Lisesindeki törene İlçe Kaymakamı Tavlı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ile Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve diğer daire amirleriyle okul müdürleri de hazır bulundu. Beyaz Bayrak, okulumuza hayırlı-uğurlu olsun.