Tirebolu Devlet Hastanesi Şampiyon! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Devlet Hastanesi Şampiyon!


Giresun’da düzenlenen Kurumlararası Ferhat Kara Futbol Turnuvası’nda finalde Giresun Belediyesi’ni 9-7 mağlup eden Tirebolu Devlet Hastanesi, en büyük kupanın sahibi oldu…

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen ve merhum hakemlerden Ferhat Kara anısına gerçekleştirilen Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda, Tirebolu Devlet Hastanesi şampiyonluğa ulaştı. Turnuvanın final maçı 13 Mayıs Pazar akşamı Giresun Gençlik Merkezi sahasında yapıldı ve rakibi Giresun Belediyesi’ni penaltı atışları sonunda 9-7 mağlup etmeyi başaran Tirebolu temsilcisi en büyük kupanın sahibi oldu.

29 takımın katılımıyla başlayan ve iki etap üzerinden oynanan turnuvada başarılı maçlar çıkaran Tirebolu Devlet Hastanesi Futbol Takımı, ilk turu kolay geçtikten sonra, elemeli usulle oynanan ikinci turda önüne gelen tüm rakiplerini tek tek altederek, grubunda birinci sırayı aldı. İki grup üzerinden gerçekleşen ikinci tur müsabakaları sonrasında diğer grubun birincisi Giresun Belediyesi ile finale yükselen temsilcimiz, 13 Mayıs Pazar akşamı oynanan şampiyonluk maçının normal süresini 2-2 berabere bitirdi. Muhammet Bektaş ve Müjdat’ın golleriyle sonuca giden Tirebolu temsilcisi, daha sonra yapılan penaltı atışlarıyla rakibi Giresun Belediyesi’ne üstünlük sağladı ve en büyük kupayı almaya hak kazandı.

Çok sayıda sporseverin izlediği final maçından sonra Ödül Töreni yapıldı ve bu yılın şampiyonu Tirebolu Devlet Hastanesi’ne birincilik kupasını Giresun Vali Yardımcısı Metin Maytalman verdi. Kaptan ve kaleci Volkan Perçin’in şampiyonluk kupasını havaya kaldırmasıyla birlikte coşan Tirebolu Devlet Hastanesi sporcuları ve beraberindeki yöneticiler büyük sevinç yaşadı. Bu arada, final maçında yer alan ve kullandığı penaltı atışını şık bir vuruşla gole çeviren Tirebolu Devlet Hastanesi Başhekimi  Kenan Muhtar’da şampiyonlukta pay sahibi olurken; turnuva boyunca 27 gol atan futbolcumuz Muhammet Bektaş, Gol Kralı olma başarısını gösterdi.

Giresun Kurumlararası Futbol Turnuvasında il birincisi olan Tirebolu Devlet Hastanesi, final maçından sonra Ayvasıl’daki Liman Kafe’de şampiyonluk kutlaması yaptı. Şampiyon ekibimizi ve hastane yöneticilerimizi yürekten kutluyoruz.