Tirebolu Devlet Hastanesi yarı finale çıktı… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Devlet Hastanesi yarı finale çıktı…


Giresun’da düzenlenen Kurumlar arası Ferhat Kara Futbol Turnuvasında, çeyrek finalde oynadığı Adliye maçını zor da olsa 5-4 kazanan Tirebolu temsilcisi, yarı finalde Bulancak Devlet Hastanesi’nin rakibi oldu…

Giresun’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği tarafından merhum spor adamı Ferhat Kara adına ortaklaşa düzenlenen Kurumlararası Futbol Turnuvası’nda, ilçemiz temsilcisi Devlet Hastanesi, çeyrek finalden sonra yarı finale yükselme başarısını da gösterdi.

29 takımın katılımıyla başlanan turnuvanın puan usulüyle yapılan ilk etabı kolay geçen Tirebolu Devlet Hastanesi, çeyrek finalde Giresun Adliyesiyle karşı karşıya geldi. Bu müsabakaya Mustafa Koca ve Adem’den yoksun kadroyla çıkan Tirebolu temsilcisi, kral Muhammet Bektaş’ın klasını konuşturduğu ve 3 gol kaydettiği mücadeleyi zor da olsa 5-4 kazanarak, adını yarı finale yazdırmayı başardı. Turnuvada son 4 takım arasına kalan Tirebolu Devlet Hastanesi, yarı finalde kendisi gibi bir sağlık kuruluşu ekibi olan Bulancak Devlet Hastanesiyle karşılaşacak. Gençlikspor, Giresun Belediyesi, Tirebolu Devlet Hastanesi ve Bulancak Devlet Hastanesi takımlarının yarı finale kaldığı turnuvada, yarı final heyecanı 11 Mayıs Cuma akşamı yaşanacak. Yarı finalde saat 18’de Gençlikspor-Giresun Belediyesi ve saat 19’da da Tirebolu Devlet Hastanesi-Bulancak Devlet Hastanesi maçları oynanacak. Yarı finalde kazanan takımlar 13 Mayıs Pazar günü saat 18’de şampiyonluk maçı için sahaya çıkacaklar.

Öte yandan, Giresun’da bu yıl 6’ncısı düzenlenen Kurumlararası Voleybol Turnuvası’na Tirebolu Belediyesi adına katılan Kağan Çağatay Temüroğlu nezaretindeki temsilcimiz, çeyrek finalde rakibi Espiye Kaymakamlığı’na yenilerek, yarı finale çıkma şansını kaybetti ve turnuvaya veda etti.