Tirebolu Devlet Hastanesi’ndeki uzman hekim ihtiyacı tamamlanıyor! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Devlet Hastanesi’ndeki uzman hekim ihtiyacı tamamlanıyor!


Sadece Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı ihtiyacı bulunan Tirebolu Devlet Hastanesi’ne, son dönemde 5 yeni hekimin tayini gerçekleşti…

Tirebolu Devlet Hastanesi’nin uzman doktor ihtiyacı tek tek gideriliyor. 75 yatak kapasiteli Tirebolu Devlet Hastanesi’ne son dönemde 5 yeni hekimin tayini gerçekleşirken; şu anda kurumda sadece Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı eksikliği var.

Kurum yetkililerinden edinilen bilgiye göre; halen 13 uzman, 3 diş doktoru ve 5’de pratiyen hekimin görev yaptığı Tirebolu Devlet Hastanesi’ne, son olarak Radyoloji Uzmanı Mehmet Ersavaş, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dilek Dönmez Ersavaş, Göz Hastalıkları Uzmanı Gamze Kocaoğlu gelirken; Dahiliye Uzmanı Şafak Yıldırım ile Üroloji Uzmanı Cemil Bayraktar’ın da tayinleri yapıldı. Bu iki isim de yakında Tirebolu’da göreve başlayacaklar.

Öte yandan, Tirebolu Devlet Hastanesi’ne Eczacı olarak Hazel Sağlam’ın da atandığı belirtilirken; kurumdaki uzman hekim açığının kapatılması, ilçede ve vatandaşlar arasında büyük memnunluk yarattı. Hastane Başhekimi Kenan Muhtar, kurumda 7/24 saat kesintisiz sağlık hizmeti verdiklerini ifade ederek, uzman hekim açığının da giderilmesiyle kurumda artık her türlü hastaya müdahale yapabileceklerini sözlerine ekledi.