Tirebolu Dumlupınar İlkokulu’na Sertifika… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Dumlupınar İlkokulu’na Sertifika…


İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı ortaklaşa denetimler sonucu, ilçemiz Dumlupınar İlkokulu’na “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” verildi…

Tirebolu’nun merkez okullarından Dumlupınar İlkokulu’na, “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” verildi. Okul müdürü Ahmet Karakoç’a söz konusu sertifikayı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz takdim etti.

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcilerinin okullarda gerçekleştirdiği denetimler sonucunda, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam kurallarına uygun bulunan Tirebolu Dumlupınar İlkokulu, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sertifika ile ödüllendirildi. 26 Mart Pazartesi günü okulda düzenlenen sade törenle Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, ilden gelen sertifikayı okul müdürü Karakoç’a vererek, kendisini ve okul öğretmenlerini kutladı.

Bilindiği gibi, Dumlupınar İlkokulu daha önce de “Beyaz Bayrak” ödülü alarak, ilçede bir ilki gerçekleştirmişti. Sağlıklı beslenmeyi yaygınlaştırmak, okul çağında dengeli ve yeterli beslenme yapmanın önemini kavramak konusunda gerçekleştirdiği etkinliklerle yüzlerce okul arasından seçilerek, “Beslenme Dostu Okul” unvanını da alan Dumlupınar İlkokulu müdürünü ve öğretmenlerini tebrik ediyoruz.