Tirebolu Düzköy’de dernek kuruldu!

Tirebolu Düzköy Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği adı altında kurulan dernekte başkanlığa İsmail Yılmaz getirildi…  

Tirebolu’nun batı yakasında kalan Düzköy Köyünde “Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği” adı altında yeni bir dernek kuruldu. Köyün ileri gelen kişilerinden ve köy muhtarı Saffet Yılmaz’ın girişimleri sonucu kurulan derneğin, Düzköy ile ilgili sosyal ve kültürel konularda faaliyet göstereceği ve köyde yaşayanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı amaçladığı ifade edildi.

Çoğunluğunu Yılmaz ailesi fertlerinin oluşturduğu Düzköy Köyü Kültür, Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’nde başkanlığa İsmail Yılmaz getirilirken; Sevgi Yılmaz Başkan Yardımcısı, Sefa Yılmaz Sekreter ve Uğur Yılmaz’da Muhasip oldu. Dernekte ayrıca Saffet Yılmaz, Ömer Yılmaz, Sabri Yılmaz, Hakkı Yılmaz ve Kamil Kıbık gibi isimler de Yönetim Kurulu asil üyeliğine seçildiler.

Düzköy Köyü Muhtarı Saffet Yılmaz, köyde daha önce kurulmuş olan derneğin işlevini yerine getirmemesinden dolayı feshedildiğini, bu yüzden köydeki arkadaşlarla bir araya gelerek yeniden bir oluşum içinde olduklarını belirterek, derneğin köylerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Muhtar Yılmaz, dernekle ilgili tüm işlemlerin tamamlandığını ve derneğin Aralık 2019’dan itibaren resmen faaliyete geçtiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir