Tirebolu Eğitim Bir-Sen’den İmza Kampanyası… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Eğitim Bir-Sen’den İmza Kampanyası…


Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği, Öğretmene Şiddeti ve Performans Değerlendirme Taslağını protesto için basın açıklaması yaptı ve eğitim camiasında İmza Kampanyası başlattı…

Tirebolu Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliği, Performans Değerlendirme Taslağı ve Öğretmene Şiddet konusunu protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yaparak, eğitim camiasında geniş kapsamlı İmza Kampanyası başlattı.

Eğitim Bir-Sen Tirebolu İlçe Temsilcisi Ömer Hamzaoğlu başkanlığında Kazım Karabekir Ortaokulu Öğretmen Odasında 2 Nisan Pazartesi günü bir araya gelen sendika yöneticileri ve üyeleri, okullarda öğretmenlere yapılan şiddeti kınayarak, Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağına da hayır dediklerini dile getirdiler. Sendikanın İlçe Temsilcisi Hamzaoğlu, her iki konuyu protesto için hazırladıkları metni katılımcılara okuyup, konuya ilişkin tüm eğitim camiasına yönelik İmza Kampanyası başlattıklarını ifade ederek, “Sahada sahiplenilmeyen bir uygulama başarıya ulaşamaz” şeklinde değerlendirme yaptı ve Öğretmene Şiddet için açılan kampanyadaki imzaları Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na ve Öğretmene Performans Değerlendirme Taslağı hakkındaki imzaları da Milli Eğitim Bakanlığı’na göndereceklerini bildirdi.

Tirebolu’daki tüm eğitim camiasından büyük destek gören kampanya ile ilgili sürenin yaklaşık bir ay olacağını kaydeden Eğitim Bir-Sen yöneticileri, bu süre sonunda toplayacakları imza sirkülerinin yukarıda belirtilen yerlere iletileceğini belirterek, basın açıklamasında özetle, “Eğitim çalışanlarına karşı eğitim-öğretim hizmeti sunumundan kaynaklı şiddet eylemlerine yönelik cezai ve hukuki tedbirlerin alınması artık kaçınılmazdır. Bizler, eğitimciler olarak şiddet olaylarına karşı caydırıcı nitelikte yasal düzenlemeler yapılmasını acilen talep ediyor ve bekliyoruz. Ayrıca, Eğitim Bir-Sen olarak, Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağı’na da hayır diyor, mesleğimizin daha fazla yıpratılmasına müsaade etmeyeceğimizi buradan haykırıyoruz. Türkiye genelinde performans taslağına itirazımızı tescilleyecek imzaları atıyor, şiddete dur diyecek iradeyi gösteriyoruz. 81 ilde üyelerimizin emeği, tüm eğitim çalışanlarının desteğiyle büyüteceğimiz bu sese, yetkililerin sessiz kalmamasını umuyor, haksızlığa ve zorbalığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” ifadelerine yer verdiler.