Tirebolu Emniyeti’nden başarılı bir operasyon! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Emniyeti’nden başarılı bir operasyon!


Çeşitli yerlerde belediyelere ait rögarları ve karayollarındaki demir mazgalları toplayıp satan şebeke elemanları Tirebolu’da yakalanarak adalete teslim edildi…

Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Merkezi Ekipleri, başarılı bir operasyona daha imza atarak, bazı ilçelerdeki rögarları ve karayollarındaki demir mazgalları toplatıp satan şebeke mensuplarına suçüstü yaptı ve söz konusu hırsızlıkla ilgili olarak 6 kişiyi yakaladı.

Edinilen bilgiye göre; Eynesil, Görele, Çavuşlu, Espiye ve Tirebolu’da 100 civarında rögar ve demir mazgalları çalan şebeke elemanları, Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Ekiplerinin sıkı rakibi sonucu 11 Ağustos Cumartesi günü kıskıvrak yakalandılar. Çeşitli yerlerde rögar ve mazgal hırsızlığı yapan 6 kişi, haklarında düzenlenen evraklarla adalete teslim edildi. Tirebolu’da mahkemeye çıkarılan 6 zanlıdan 3’ü ilk sorguları sonunda tutuklanırken; biri adli kontrol altında tutulmak üzere 3’ü de serbest bırakıldı.

Mazgal ve rögar kapaklarını çalma suçlarından adliyeye sevkedilen sanıklardan S. K. ile O. D. ve B. K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tirebolu Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin, çeşitli yerlerde belediyelere ait rögar kapakları ile karayolları kenarlarındaki demir mazgallara musallat olan şebeke elemanlarını yakalayıp adalete teslim etmesi, kamuoyunda takdirle karşılanırken; söz konusu hırsızlık olayı ile ilgili  soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.