Tirebolu eski Belediye Başkanı Seyisoğlu vefat etti! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu eski Belediye Başkanı Seyisoğlu vefat etti!


1968-1973 yılları arasında Tirebolu Belediye Başkanlığı görevini yapan eski siyasetçi Emin Seyisoğlu (82), hayatını kaybederken; emekli ziraat memuru Turgut Çilek’de (74), aynı gün Hak’ka yürüdü..!

Tirebolu’nun eski Belediye Başkanlarından Emin Seyisoğlu (82), bir süre önce yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti ve sevenlerini üzdü. Tirebolu, 7 Mayıs Pazartesi günü iki acıyı birlikte yaşadı ve Seyisoğlu ile emekli Ziraat Memuru Turgut Çilek’de (74) Hak’ka yürüdü.

Tirebolu’nun tanınmış simalarından biri olan ve 1968-1973 yılları arasında ilçede Belediye Başkanlığı yapan evli ve 3 çocuk babası Emin Seyisoğlu (82), bir süreden beri çektiği sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Giresun’da Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde 6 Mayıs Pazar günü yaşama veda eden Seyisoğlu ve aynı gün Tirebolu’da hastane çıkışı eczane kapısında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden 2 erkek çocuk babası Turgut Çilek, ölümlerinden bir gün sonra aynı anda toprağa verildiler.

Eski Belediye Başkanı Seyisoğlu için Cintaşı Camiinde, emekli ziraatçi Çilek için de Yeniköy Camiinde 7 Mayıs Pazartesi günü ayrı ayrı cenaze töreni düzenlendi. Her iki cenazeye de kalabalık bir cemaat katılırken, bürokratik kesim Seyisoğlu’nun cenazesindeydi. Çok sayıda siyesetçinin de katıldığı Cintaşı Camiindeki törende Seyisoğlu’nun biricik oğlu Mehmet Seyisoğlu ve yakınları taziyeleri kabul ederken; kızları Şule Özay ve Seher Hıdıroğlu ile eşi emekli öğretmen Remziye Seyisoğlu, büyük üzüntü içindeydiler. Seyisoğlu’nun naaşı, Cintaşı Camiinde Öğle Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Kurucakale Mezarlığında göz yaşları arasında toprağa verilirken; Turgut Çilek için de aynı saatlerde Yeniköy Camiinde uğurlama merasimi yapıldı. Aslen Keşaplı olan ve Tirebolu’da uzun yıllar görev yapan Mehmet ve Adil Çilek’in biricik babaları Turgut Çilek’in  cenazesi  Yeniköy Aile Kabristanlığında son yolculuğuna uğurlandı. Tirebolu aynı gün iki acıyı birlikte yaşarken; Seyisoğlu ve Çilek ailelerinin hüzünlerine ortak olmak isteyenler, cenazede aile fertlerini yalnız bırakmadılar.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak her iki merhuma da Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Mekanları cennet olsun…