Son Dakika

Mayıs 26 2024 | Pazar
SPOR

Tirebolu F.S.M., Giresun şampiyonu oldu…

İlçemiz temsilcisi Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu Yıldız Kızlar Futbol Takımı, finalde Giresun Teyyaredüzü Ortaokulu’nu 1-0 yenerek, adını il birinciliğine yazdırdı…

2017-2018 dönemi Okul Sporları kapsamında Giresun Yıldız Kızlar Futbol İl Birinciliğine katılan ve oynadığı tüm müsabakaları kazanan Tirebolu Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, bu kategoride Giresun şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Turan nezaretinde katıldığı Yıldız Kızlar İl Futbol Birinciliğinde ilk turdan itibaren başarılı sonuçlara imza atan ilçemiz temsilcisi Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, 1 Mart Perşembe günü Giresun Teyyaredüzü Ortaokulu ile finalde karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye ve heyecana sahne olan final maçında Şevval Uçar’ın enfes golüyle 1-0 galip gelen Fatih Sultan Mehmet, il birincisi olarak gruplarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu’nun Yıldız Kızlar Futbol İl Birinciliğinde şampiyon olması, ilçemiz eğitim camiasında ve okulda büyük sevinç yaratırken; şampiyon okulu ilk kutlayan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, okul takımına Keşap’taki Doğal Dükkan’da yemek verdi. Okul müdürü Ahmet Torun, Yıldız Kızlar Futbolda il birincisi olan öğrencilerini ve öğretmenleri Murat Turan’ı tebrik ederek, kendileriyle gurur duyduğunu belirtti ve okul takımına şampiyonluk yemeği veren Belediye Başkanı Karapıçak’a da sitemiz aracılıyla teşekkürlerini iletti. Tebrikler kızlar, tebrikler Fatih Sultan Mehmet. İl şampiyonluğunuzu kutluyor ve gruplarda da sizlere şimdiden üstün başarılar diliyoruz.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler