Tirebolu FSM, penaltılarla güldü! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu FSM, penaltılarla güldü!

Tirebolu’nun iki güzide temsilcisi Cumhuriyet Ortaokulu ile Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği yarı finalinde bir kez daha karşı karşıya geldiler, penaltılarda gülen taraf olan FSM, il finalinde oynamaya hak kazandı…

Giresun Okullararası Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarında yarı finale çıkan iki Tirebolu temsilcisi Cumhuriyet Ortaokulu ve Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, il finali için bir kez daha karşı karşıya geldiler. Tirebolu İlçe Stadı’nda 9 Mart Pazartesi günü oynanan yarı final maçında gülen taraf Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu oldu.

Giresun Bölgesi genç hakemlerinden Hasan Uzun, Pınar Bayburt ve Uğurcan Büyükbaş’ın yönettiği mücadelenin her iki devresinde de gol sesi çıkmadı. Normal süresi 0-0 sona eren mücadelede statü gereği hemen penaltı atışlarına geçildi. İlk 5 serilik atışlarda rakibine 2-1 üstünlük sağlayan FSM, böylece adını finale yazdırdı. Büyük heyecana sahne olan penaltı atışlarında FSM, Baran ve Beren’in vuruşlarında isabet kaydederken; Cumhuriyet Ortaokulu’nda sadece Gürkan’ın vuruşu gol oldu ve böylece finale giden takım, çeyrek finalde grup birinciliğini elde eden FSM oldu.

Penaltı atışlarından sonra mücadeleyi 2-1 kazanan ve adını il finaline yazdıran FSM’li sporcular, hocaları Gökhan Alkan ile birlikte büyük sevinç yaşadı. Tirebolu temsilcisi FSM, il birinciliği için 11 Mart Çarşamba günü Giresun’da Keşap Türk Telekom Ortaokulu ile karşı karşıya gelecek. Temsilcimize il finalinde başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir