Tirebolu FSM’de Deprem Tatbikatı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu FSM’de Deprem Tatbikatı!


İlçenin Demirci Mahallesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu’nda gerçekleştirilen tatbikatta, doğal afetlere karşı alınacak önlemler üzerinde duruldu…

Tirebolu’nun merkez okullarından Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu’nda “Deprem Tatbikatı” yapıldı ve öğrenciler doğal afetlere karşı uyarıldı.

Söz konusu okulda, okul müdürlüğünün koordinesinde 16 Ekim tarihinde gerçekleştirilen tatbikat saat 14.15’de icra edildi. Okuldaki tüm öğretmenlerle görevlilerin de katıldığı tatbikatta, ani bir doğal afette öğrencilere sınıflarda nasıl davranılacağı ve alarm zilinin çalmasıyla birlikte sınıfların nasıl boşaltılacağı konusunda uygulama yaptırıldı. Tatbikat öncesinde öğrencilere, deprem veya herhangi bir doğal afet anında okul içinde ve dışında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilgiler de verilirken; doğal afetlerde ilk yardımın da önemi anlatıldı.

FSM Müdürü Ahmet Karakoç, okul çapında gerçekleştirdikleri Deprem Tatbikatı’nın gayet başarılı geçtiğini ve öğrencilerde doğal afet bilincinin oluşmasına katkıda bulunduklarını belirterek, bu etkinlikte görev alan tüm öğretmenlerle diğer görevlilere teşekkür ettiğini söyledi.