Tirebolu FSM’den Cumhuriyet Hatırası! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu FSM’den Cumhuriyet Hatırası!


Tirebolu’da bu yıl ilçe stadında yapılan 29 Ekim kutlamalarında muhteşem bir görüntü çizen FSM’nin, dev Atatürk Portresi önünde verdiği poz, bayrama damga vurdu…

Tirebolu’da bu yıl İlçe Stadı’nda gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ilçemiz okullarından Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu’nun, Gençlik Merkezi’ne asılan dev Atatürk Portresi önünde Türk Bayraklarıyla verdiği poz, bayrama adeta damga vurdu.

Stattaki kutlamaların bitiminden sonra tüm öğrenci ve öğretmenlerini bir araya toplayan okul müdürü Ahmet Karakoç, dev Atatürk Portresi önünde güzel bir görüntü ortaya çıkmasını sağlarken; objektiflere yansıyan bu görüntü hafızalara kazındı. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu diğer okullardaki arkadaşlarıyla birlikte doyasıya kutlayan FSM’li öğrenciler, stattaki gösterilerin ardından yeni bir coşku daha yaşayarak Cumhuriyete bağlılıklarını gösterdiler. FSM’li öğretmen ve öğrencilerin, bayram kutlamalarının ardından İlçe Stadı’nda oluşturduğu muhteşem görüntü, tribünlerdeki seyirciler tarafından da ayakta alkışlanırken, Cumhuriyet Bayramına damga vurdu. Cumhuriyet coşkusunu yüreklerinde hisseden ve bayram sonrası ortaya harika bir görüntü sergileyen FSM’nin, böyle anlamlı bir tablo çizmesi, herkes tarafından takdirle karşılandı.