Tirebolu FSM’nin büyük başarısı! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu FSM’nin büyük başarısı!


Okullararası Yıldızlar Futbol Şampiyonası’nda önce Tirebolu’da ve sonra da Giresun’da grup birincisi olan Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, yarı finalde hemşerisi Cumhuriyet Ortaokulu ile il yarı finalinde karşı karşıya gelecek…

Tirebolu Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu Yıldızlar Futbol Takımı, 2019-2020 Okul Sporları Yarışmalarında büyük bir başarı elde etti. İlk etabı Tirebolu’da yapılan Doğu Grubu elemelerinde grup birincisi olan ve il’deki çeyrek final maçlarına katılan ilçemiz temsilcisi, çeyrek finalde de önüne geleni mağlup ederek, yarı final oynamaya hak kazandı.

Şampiyonaya Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan Arkan nezaretinde katılan ve başarıdan başarıya koşan Fatih Sultan Mehmet Yıldızlar Futbol Takımı, hafta içinde Giresun’da oynanan çeyrek final maçlarında Giresun temsilcilerinden Güre ile Mithatpaşa’yı aynı skorlarla 2-1 ve Gedikkaya’yı da 5-2 yenerek, adını yarı finale yazdırdı. Giresun’daki çeyrek finalde diğer grupta ikinci olan ilçemizin bir başka temsilcisi  Cumhuriyet Ortaokulu’da yarı finale çıkarken; yarı finalde iki Tirebolu takımının karşı karşıya gelmesi büyük bir tesadüf oldu.

Giresun Okullararası Yıldızlar Yarı Final maçı 9 Mart Pazartesi günü Tirebolu’da oynanacak. Saat 12’de yapılacak maçta temsilcilerimiz Fatih Sultan Mehmet ile Cumhuriyet Ortaokulu karşı karşıya gelecek. Bu maçı kazanan taraf 11 Mart Çarşamba günü Giresun Grubu finalisti ile il birinciliği için kozlarını paylaşacak. Her iki temsilcimizi de tebrik ediyor ve yarı finalde hak eden tarafın kazanmasını diliyoruz.