Tirebolu Gençlik Merkezi açıldı! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Gençlik Merkezi açıldı!


Yaz tatilini değerlendirmek isteyen gençler için önemli bir fırsat olan Gençlik Merkezi’ndeki faaliyetlere katılmak çok kolay, velilere ve gençlere duyurulur…

Tirebolu’nun Demirci Mahallesi Akmaz mevkiinde bulunan İlçe Stadı’nın yanındaki alana yapılan Gençlik Merkezi’nin, Haziran 2019 tarihi itibariyle hizmete açıldığı ve gençlerin hizmetine girdiği bildirildi.

Yapımına 2016 yılında başlanan ve 2017 yılı sonlarında bitirilen Gençlik Merkezi, çeşitli nedenler yüzünden bugüne kadar açılamamış ve faaliyete geçirilememişti. Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü’nün devreye girmesiyle gecikmeli olarak faaliyete geçirilen tesis; 2664 metrekarelik kapalı alana sahip olup, 3 kattan oluşuyor. İçinde 366 metrekarelik Çok Amaçlı Salon bulunan tesiste, 75 metrekarelik  sahnenin yanı sıra, kafeterya, soyunma odaları, öğretmenler odası, bilgisayar odası, resim odası, plastik sanatlar odası, drama salonu, teknik oda, kütüphane, müzik salonu ve mescit gibi bölümler yer alıyor.

Şimdilik Görele Gençlik Merkezi ile ortak faaliyet gösterecek olan Tirebolu Gençlik Merkezi’nde 8 yaş üstü tüm gençlere her türlü hizmetin verileceği bildirilmiş olup, merkezden yararlanmak isteyen ailelerin Körliman’daki İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen gençlere ve velilere önemle duyuruyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir