Tirebolu Gençlik Merkezi, siperlik üretiyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Gençlik Merkezi, siperlik üretiyor!


Korona virüsle mücadeleye gönüllü gençlerle destek veren Tirebolu ve Görele Gençlik Merkezi Müdürlüğü, siperlik üretiminin yanı sıra, bünyelerinde oluşturdukları Vefa Destek Timleri vasıtasıyla evden çıkamayan yaşlı vatandaşların da yardımına koşuyor…

Kurumsal bazda gerçekleştirdiği faaliyet ve hizmetlerini Görele Gençlik Merkezi ile birlikte başarıyla yürütmekte olan Tirebolu Gençlik Merkezi, tüm dünyayı ve yurdumuzu etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle risk altında çalışan sağlık emekçileri için siperlik üretmeye başladı.

Gençlik Merkezi; ayrıca, evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ve ihtiyaç sahibi düşkünlerin yardımına koşup, onlara ATM’lerden para çekme ve temel ihtiyaçların giderilmesi konusunda da yardımda bulunurken; evlere giderek kolonya dağıtımı da yapıyor. Zor günlerin atlatılması yolunda alkışlanacak çalışmalar yapan Tirebolu ve Görele Gençlik Merkezi’nin bu jesti, kamuoyunda ve vatandaşlar arasında takdirle karşılanıyor

Korona virüsle mücadeleye bünyesinde bulunan gönüllü gençlerle devam eden Gençlik Merkezi; bir yandan siperlik üretimini sürdürürken, bir yandan da kurumda oluşturulan Vefa Destek Timleri vasıtasıyla, içinde bulunduğumuz zor günlerde evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların yardımına koşuyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında risk altında çalışanlar için dayanışma çağrısı yapan ve “Yapacağımız dayanışma ile birbirimizi koruyacağız” diyen kurum müdürü Gökhan Özarslan, gönüllü gençlerle ilk etapta ürettikleri siperlikleri sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık emekçilerine ulaştırdıklarını belirterek, “Koruyucu ekipmanları sağlamada gece-gündüz çalışan sağlık emekçileri için, risk altında görev yapan market çalışanları için ve çalışmak zorunda kalan tüm emekçiler için merkezimiz bünyesinde siperlik üretiyoruz. Gönüllü gençlerle yaptığımız bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Gençlik Merkezi; ayrıca, evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların ve ihtiyaç sahibi düşkünlerin yardımına koşup, onlara ATM’lerden para çekme ve temel ihtiyaçların giderilmesi konusunda da yardımda bulunurken; evlere giderek kolonya dağıtımı da yapıyor. Zor günlerin atlatılması yolunda alkışlanacak çalışmalar yapan Tirebolu ve Görele Gençlik Merkezi’nin bu jesti, kamuoyunda ve vatandaşlar arasında takdirle karşılanıyor.