Tirebolu, Giresun Günleri’nde niye yok! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, Giresun Günleri’nde niye yok!


İstanbul’da bu yıl 13’ncüsü gerçekleşen Giresun Günleri’ne, Tirebolu’nun davet edilmemesi esefle karşılanırken; TİRDEF Yönetim Kurulu aldığı bir kararla olayı protesto etti..!

İstanbul’da bu yıl 13’ncüsü gerçekleşen Giresun Tanıtım Günleri’ne, Tirebolu’dan resmi kurumlarla STK’ların davet edilmemesi esefle karşılandı. Organizasyon Komitesinden kurumsal davet alınmadığı için olayı üzüntüyle karşılayan Tirebolu’nun merkezi İstanbul’da buluşan en önemli Sivil Toplum Kuruluşu olan TİRDEF Yönetim Kurulu, aldığı bir kararla etkinliklere katılmadı.

İstanbul’daki Tanıtım Günleri’ne Tirebolu’daki kurumların davet edilmemesine bir anlam veremediklerini belirten mülki amirler, bu olayı gaf olarak nitelendirirlerken; TİRDEF Yönetim Kurulu üyeleri Genel Başkan Necdet Demirel başkanlığında toplanarak, kurumsal davet gelmediği için 13’ncü Tanıtım Günleri’ne katılmama kararı aldılar. İstanbul’da bu yıl 13’ncüsü gerçekleşen Giresun Tanıtım Günleri’nde, Tirebolu Kaymakamlığı adına sembolik bir stand kurulmuş olduğu belirtilirken; İlçe Kaymakamlığı’nın bundan haberi olmadığı da edinilen bilgiler arasında olup; bu konuda Organizasyon Komitesi’nden nasıl bir yorum yapılacağı merak ediliyor.