Tirebolu Halk Eğitim Merkezi’den, görkemli Yıl Sonu Sergisi… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi’den, görkemli Yıl Sonu Sergisi…


İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2017-2018 döneminde çeşitli noktalarda açtığı El Sanatları Kursuyla ilgili sergi finalini, 6 Haziran Çarşamba günü Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda geniş bir katılımla görkemli şekilde gerçekleştirdi…

Tirebolu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün, yıl sonu sergi finali 6 Haziran Çarşamba günü Belediye Düğün Salonunda gerçekleşti ve dönem boyunca El Sanatları Kursunda yapılan birbirinden harika çalışmalar görücüye çıkarıldı.

Belediye Düğün Salonunda saat 11’de gerçekleştirilen sergi açılışına geniş bir katılım olurken; sergiye Tirebolu’nun yeni Kaymakamı Abdulkadir Şahin ile Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe HEM Müdürü Ömer Hamzaoğlu, Görele ve Eynesil HEM Müdürleriyle ilçedeki diğer daire amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesinden sonra sergiyi gezen katılımcılar, ilçede El Sanatları ve Yağlı Boya Kurslarında el emeği ve göz nuru dökerek meydana gelen çalışmaları, büyük bir beğeniyle izlediler. Ramazan dolayısıyla ikram faslının olmadığı sergide görücüye çıkarılan çok sayıda eser, sivil vatandaşların da beğenisine sunulurken; serginin 3 gün açık tutulacağı ve beğenilen eserlerin sahipleri tarafından isteyen kişi ya da kurumlara satılabileceği bildirildi.

Öte yandan, Tirebolu Halk Eğitim Merkezi, geride kalan Eğitim-Öğretim döneminde ilçe genelinde 200 ayrı noktada kurs açarken; bu kurslara yaklaşık 5 bin kişi katıldı. İlçe Halk Eğitim Merkezi, kurs çalışmalarının teşhir edilmesi için biri köy olmak üzere 5 ayrı tarihte sergiler düzenledi. 6 Haziran Çarşamba günü yapılan sergi de final niteliğinde olurken; İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yöneticileri, tüm katılımcılara teşekkür ettiler.