Tirebolu Hayvan Pazarı hizmete giriyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Hayvan Pazarı hizmete giriyor!


İlçenin Körliman Mahallesindeki Harşıt Vadisinde kurulan Canlı Hayvan Pazarının, Kurban Bayramı öncesinde açılacağı bildirildi…

Tirebolu’da Harşıt Vadisi içinde yapılmakta olan Hayvan Pazarının, Kurban Bayramı öncesinde hizmete gireceği bildirildi. Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, mezbahane ile birlikte yapım çalışmaları devam etmekte olan Canlı Hayvan Pazarı Projesi’nin, bitme aşamasına geldiğini ve pazarın önümüzdeki Kurban Bayramına yetiştirileceğini kaydetti.

İlçeye yeni kurulacak pazarın hayvancılık sektörüne önemli katkıları olacağını öne süren Başkan Karabıçak, “Bayram öncesinde Canlı Hayvan Pazarını hizmete sokacağız. Pazarın yanı sıra mezbaha projemiz de devam ediyor. Bu tesisi de tamamlayarak önümüzdeki aylarda hizmete açacağız. Tirebolu’muza modern ve çok kapsamlı bir mezbaha inşa ediyoruz. Mezbaha tamamlandığında, sadece ilçemize değil, bölgemize de hizmet verecektir. Bu konudaki çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürmektedir. İlçemiz çok kısa bir zaman sonra iki güzel tesise kavuşacak olup, hayvancılarımız da rahata kavuşacaktır” şeklinde açıklamalarda bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir