Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
EĞİTİMSPOR

Tirebolu HEA, Futsalda Şampiyon!

Giresun Okul Sporları Genç Kızlar Futsalda il birincisi olan ilçemiz temsilcisi Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gruplarda ilimiz Giresun’u temsil edecek…

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Giresun Okul Sporları kapsamında liseler arasında düzenlenen Genç Kızlar Futsal Birinciliği’nde şampiyonluk ipini Tirebolu temsilcisi Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi göğüsledi. İlçemiz temsilcisi 5 Aralık Cuma günü Giresun’da oynadığı final maçında rakibi ve Batı Grubu birincisi Dereli Anadolu Lisesi’ni 2-1 yenerek, il şampiyonu oldu ve gruplarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

20 Aralık-5 Ocak tarihleri arasında iki ayrı grupta oynanan Giresun Genç Kızlar Futsal Şampiyonası’na Doğu Grubu olarak nitelenen Espiye Muhsin Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonu’nda katılan ve burada oynadığı tüm maçlarını kazanarak finale çıkan Tirebolu temsilcisi, finalde Batı Grubu birincisi Dereli Anadolu Lisesiyle karşı karşıya geldi. 5 Ocak Cuma günü Giresun’da oynanan büyük finalde de kazanma alışkanlığını sürdüren ve rakibini 2-1’lik skorla mağlup eden ilçemiz temsilcisi Halide Edip Adıvar MTAL, böylece il birincisi oldu. Temsilcimizin bu başarısı ilçede, Milli Eğitim ve okul camiasında büyük sevinç yaratırken; Halide Edip Adıvar MTAL’nin gruplarda ilimizi temsil edecek olması da ayrı bir gurur vesilemiz oldu. İl şampiyonu temsilcimizi tebrik ediyor ve grup müsabakalarında da okulumuza başarılar diliyoruz. 

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler