Tirebolu HEM’den, 10 bin adet maske! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu HEM’den, 10 bin adet maske!


Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, sağlık ordusuna destek amacıyla kolları sıvayarak müdürlük merkezinde maske üretimine başladı…

Korona virüs mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla yurt genelinde başlatılan maske ve siperlik üretimine ilçemiz Tirebolu’da da başlandı. İlçe Kaymakamı Salih Yüce’nin talimatları doğrultusunda hemen harekete geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, kumaş sipariş edip maske üretimine başladı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde faaliyete geçirilen atölyelerde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına azami dikkat edilerek başlatılan kampanyada, gönüllü öğretmenler ve müdürlüğe bağlı usta öğreticiler farklı bölümlerde maske üretimine geçtiler. Maske üretiminin başlaması dolayısıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne giden ve atölyeleri dolaşan Kaymakam Yüce, öğretmen eşi Mina Yüce’nin de görev aldığı bölümde incelemelerde bulundu. Kaymakam Yüce, İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde üretilecek maskelerin ihtiyacı olan kurumlara dağıtılacağını belirterek, korona virüsle ilgili mücadelede ilçe bazında yapılan tüm çalışmalardan çok memnun olduklarını söyledi.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, ilçenin ihtiyacı olan maskelerin üretiminde gönüllü olarak görev yapan mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, siparişi alınan 10 bin adet maskeyi en kısa zamanda hazır hale getireceklerini bildirdi.

                HALİDE EDİP ADIVAR MTAL’DE DE ÜRETİM BAŞLADI

Öte yandan, Tirebolu’da ilk olarak Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesi’nde başlatılan maske ve siperlik üretimi çalışmalarına, Halk Eğitim Merkezi’nden sonra Halide Edip Adıvar MTAL’de başlarken; okul müdürü Eyüp Yıldırım, “Meslek Lisesi, Memleket Meselesi” düsturu ile okul öğretmenleri ve personelleriyle başlattıkları çalışmalarda MTAL olarak maske üretimine koyulduklarını duyurdu.

   


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir