Tirebolu HEM’den Muhteşem Konser! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu HEM’den Muhteşem Konser!


TRT Saz Sanatçıları eşliğinde ilçemiz İletişim Fakültesi Salonunda verilen konserde, izleyicilere Türk Sanat Müziği ziyafeti çeken kursiyer müzisyenler ayakta alkışlandı…

Tirebolu’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılan Türk Sanat Müziği Kursuna katılan kursiyerler, muhteşem bir konser ile izleyicilere müzik ziyafeti çektiler. 6 Mart Çarşamba akşamı Tirebolu İletişim Fakültesi Saolununda Koro Şefi Cihan Unat ve TRT Saz Sanatçıları eşliğinde Türk Sanat Müziği eserlerini seslendiren kursiyerler, muhteşem bir konsere imza attılar.

Tirebolu’da geçen yılın Kasım ayı ortalarında İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nce açılan Türk Sanat Müziği Kursu’na katılan yaklaşık 30 kişilik ekip, 6 Mart Çarşamba akşamı İletişim Fakültesi Salonunda sahne aldı. Yaklaşık 3,5 aydır çalıştıkları eserleri Giresunlu Koro Şefi Unat nezaretinde izleyicilere aktaran kursiyerler, selendirdikleri parçalarla profesyonel sanatçılara adeta taş çıkarttılar. Hazırladıkları eserleri TRT Saz Sanatçıları eşliğinde izleyicilere koro ve solo şeklinde sunan Tirebolulu müzisyenler, ayakta alkışlanırken; salonu dolduranlara felekten bir gece yaşattılar.

Tirebolulu kursiyerler içinde en çok dikkat çeken Nihal Tarakçı, seslendirdiği Müzeyyen Senar şarkısıyla konsere renk katarken; alkış yağmuruna tutuldu. Büyük bir titizlikle Türk Sanat Müziği şarkılarını sunan ekipte yer alan Tirebolu’nun değerli müzisyenlerinden ve kursun asistanlarından Sezai Ekmekçi, söylediği parça ile salonu inletirken; uzun süre ayalta alkışlandı ve konsere ayrı bir renk kattı.

Program sonunda Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ve Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Koro Şefi Cihan Unat ile kurs asistanı Sezai Ekmakçi’ye plaket takdim ettiler. Yaklaşık 2,5 saat süren ve izleyenleri mesteden muhteşem program hatıra fotograflarının çekilmesiyle sona erdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir