Tirebolu HEM’den Yıl Sonu Finali… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu HEM’den Yıl Sonu Finali…


Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen Yıl Sonu El Sanatları Sergisi’nde, dönem içinde yapılan çalışmalar Barabut Düğün Salonunda görücüye çıkarılırken; sergi yoğun ilgi gördü…

Tirebolu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2018-2019  döneminde gerçekleştirdiği El Sanatları Kursu’nda el emeği ve göz nuru dökülerek meydana getirilen birbirinden güzel eserleri, 13 Haziran Perşembe günü düzenlediği Yıl Sonu Finali ile ilçe halkının beğenisine sundu.

İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin Barabut Düğün Salonunda 13 Haziran’da düzenlediği Yıl Sonu Sergisi yoğun ilgi çekerken; sergide çalışmalarını görücüye çıkaran kursiyerler apayrı bir mutluluk yaşadı. Final olarak nitelendirilen Yıl Sonu Sergisi’nin açılışını; Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile Kaymakam Salih Yüce’nin öğretmen olan eşi Mina Yüce ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu birlikte yaptı. İlçede dönem içinde açılan 21 ayrı El Sanatları Kursu’nda yapılan enfes çalışmaların teşhir edildiği sergi, adeta göz kamaştırırken; özellikle bayanlar sergiye yoğun ilgi gösterdiler. İki gün süreyle vatandaşlara açık tutulacak olan sergide beğeni gören ve ilgi çeken eserlere talip çıkacaklara takdim edileceğini bildiren yetkililer, el emeği ve göz nuru ile meydana getirilen söz konusu çalışmaların aile ekonomisine de katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamzaoğlu, kurum olarak dönem içinde ilçe merkeziyle köylerde çok sayıda kurslar açtıklarını ve bu kursları başarıyla tamamladıklarını belirterek, “Biz bir örgün eğitim kurumu olarak her yıl halkımızdan gelen talepler doğrultusunda kurslar düzenleyip, hem halkımıza meslek kazandırmayı ve hem de ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Geride bırakmakta olduğumuz dönem içinde ilçemizde 220 adet kurs düzenledik. Bu kurslarımıza yaklaşık 4500 kişi katıldı. Yeni dönemde kurslarımız yine aynı hızla devam edecek” ifadelerini kullandı.