Tirebolu Heyeti, Kardeş Şehir Marbach’ta! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Heyeti, Kardeş Şehir Marbach’ta!


Belediye Başkanı Karabıçak başkanlığında 6 Mayıs sabahı ilçeden ayrılan heyet, Almanya’nın Stuttgard eyaletine bağlı Marbach şehrine iade-i ziyaret yapacak…

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak nezaretindeki 15 kişilik heyet, Kardeş Şehir Marbach’a gitti. 6 Mayıs sabahı ilçemizden ayrılarak Trabzon’a giden Tirebolu Heyeti, hava yolu ile Almanya’nın Stuttgard eyaletine bağlı Marbach kentine uçtu.

Belediye Başkanı Karabıçak’ın önderliğindeki Tirebolu Heyetinde, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven, MHP İlçe Başkanı Durmuş Memiş ile Belediye Meclisi üyeleri ve bazı STK başkanları da yer aldı. Marbach’a iade-i ziyaret için giden Tirebolu Heyetini Almanya’da Marbach Belediye Başkanı Jan Trost ile organizasyon temsilcisi hemşerimiz Eşref Elevli karşıladılar.

Heyette bulunanlar Almanya’da Marbach Belediye Başkanlığınca ağırlanacak olup, orada birçok yeri ziyaret edecekler. Kardeş Şehir Marbach’a yapılan ziyaretin 4 gün süreceği ve kafilenin daha sonra birlikte ilçemize döneceği bildirildi.