Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
GÜNDEM

Tirebolu Heyeti, Marbach’tan memnun döndü…

İlçe Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak başkanlığında Almanya’daki Kardeş Şehir Marbach’a giden heyet, 4 günlük ziyaretini tamamlayarak Tirebolu’ya döndü…

Türk-Alman dostluğunun geliştirilmesi ve Kardeş Şehir bağlarının pekiştirilmesi amacıyla geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak başkanlığında Almanya’ya giden Tirebolu Heyeti, 4 günlük ziyaretini tamamlayarak ilçemize döndü.

Almanya’nın Stutgard kentinde bulunan Marbach ile Kardeş Şehir olan Tirebolu Belediyesi, iade-i ziyaret için gittiği Marbach’ta Belediye Başkanı Jan Trost ve organizsyon temsilcisi hemşerimiz Eşref Elevli tarafından karşılandı. Marbach’ta 4 gün kalan ve Kardeş Şehir Belediyesi mensupları tarafından ağırlanan Tirebolu Heyeti, şehrin tarihi yerlerini gezerek, çok sayıda kurumlara da ziyarette bulundu. Kardeş Şehir Belediyesi tarafından Marbach’ta krallar gibi ağırlanan Tirebolu Heyeti, orada Kent Müzesi ve Mercedes Müzesini de gezerek, SİT alanlarında incelemeler yaptı.

Marbach-Tirebolu arasında daha önce başlatılan ve giderek daha da pekiştirilen Kardeş Şehir ziyaretlerinin, önümüzdeki yıllarda da geliştirilerek devam etmesi yolunda yapılan karşılıklı görüşmelerden sonra, Marbach Heyetinden Tirebolu’ya gelmeleri konusunda söz alınarak, Kardeş Şehir’e veda eden Tirebolu Heyeti, 10 Mayıs gecesi Tirebolu’ya döndü.   

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler