Tirebolu Hıdırellez’e Mesire Alanı!

Milli Parklar Giresun İl Müdürlüğü tarafından, ilçenin Yalç Köyü sınırları içinde bulunan Hıdırellez Tepesi’ne C tipi mesire alanı yapılması için harekete geçildi…

Bir tarih ve kültür şehri olan Tirebolu’nun Yalç Köyü sınırları içinde bulunan Hıdırellez Tepesi’ne, mesire alanı yapılması için harekete geçildi. Milli Parklar Giresun İl Müdürlüğü tarafından söz konusu tepede inceleme yapılarak, buranın şenlik alanına dönüştürülmesi kararına varıldı.

Tirebolu’daki Hıdırellez Tepesi’nde hafta içinde incelemelerde bulunan Milli Parklar Giresun İl Müdürü Ali Hıdır ve beraberindeki heyete Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen ile İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şener, Yalç Köyü Muhtarı Yusuf Davut, Yılgın Köyü Muhtarı Salih Aydın ve Tirebolu Muhtarlar Derneği Başkanı aynı zamanda Ortaköy Muhtarı Nazmi Gedik’te eşlik etti.

Söz konusu tepede yapılan incelemelerde buraya Tirebolu kültürüne uygun C tipi mesire alanı yapılması için start verildi. İlçenin Yalç Köyü sınırları içinde bulunan Hıdırellez Tepesi’ne, her yıl şenlik düzenlenmesi amacıyla yapılacak olan mesire alanıyla ilgili proje çalışmalarına başlanmış olup, bu projenin ilçe turizmine önemli katkıları olacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir