Tirebolu İletişim Fakültesi Radyosu faaliyete geçti… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu İletişim Fakültesi Radyosu faaliyete geçti…


Eski Dekan Prof. Dr. Bayram Kaya’nın öncülük ettiği Radyo Projesi, yeni Dekan Prof. Dr. Nazım Elmas’ın da gayretleriyle hayata geçirilerek, deneme yayınına başladı…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde eski Dekan Prof. Dr. Bayram Kaya döneminde gündeme getirilen ve bir süreden beri stüdyo çalışmaları devam eden Radyo Projesi, yeni Dekan Prof. Dr. Nazım Elmas’ın da gayretleri sonucu hayata geçirildi.

Deneme yayınlarına başlanan Radyo Projesiyle ilgili teknik altyapının oluşmasında öncülük eden İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Gökhan Toptepe, okulda kurulan radyonun, ses kalitesi bakımından yerel ve ulusal kanallarla yarışabilir durumda olduğunu belirterek, şu anda karasal yayın denemelerine başlandığını ve herhangi bir frekanstan dinlenebilmesi için gerekli sürecin başlatıldığını kaydetti.

Tirebolu İletişim Fakültesindeki stüdyolardan yayın yapacak olan radyoda; haber proğramları, müzik dinletileri ve müzik seçkileri sunulacak olup, frekans alma işlemlerinin en kısa zamanda tamamlanacağı ifade edildi. Fakültedeki radyoda okulun Radyo ve Televizyon Bölümünde öğrenim gören öğrenciler görev yapacaklar.

Haber ve Fotoğraf: Tuçe Şimşek – Deniz Tutcu (Kaynak: Gunimedya)