Tirebolu İnsan Hakları Kurulu Toplantısı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu İnsan Hakları Kurulu Toplantısı!


Tirebolu İnsan Hakları Kurulu, 2019 yılının ilk toplantısını İlçe Kaymakamı Yüce başkanlığında yaparak, yeni döneme ait komisyon üyelerini belirledi…

Tirebolu İnsan Hakları Kurulu Toplantısı, İlçe Kaymakamı Salih Yüce başkanlığında 20 Haziran 2019 tarihinde komisyon üyelerinin katılımıyla yapıldı. 31 Mart 2019’da yapılan Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle bazı yöneticilerin değişmesi yüzünden komisyon üyeliklerinde yenilikler oldu.

Tirebolu Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan İnsan Hakları Kurulu’nun son toplantısında alınan kararlar kurul üyeleriyle paylaşılırken; komisyonun gündem olması halinde her ay, gündem olmaması halinde ise 3 ayda bir toplanması ve ayrıca ilçemizde komisyon üyelerince belirlenecek noktalara şikayet kutuları konulması kararlaştırıldı.

Tirebolu İnsan Hakları Kurulu’nda alınan kararlar çerçevesinde, Halkla İlişkiler ve İletişim Faaliyetleri Komisyonu’nda Civil Köyü Muhtarı ve Kültür-Yardımlaşma Derneği Üyesi Hayrettin Küçük başkanlığa, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Yusuf Bayrak ile CHP İlçe Başkanı Mustafa Karadeniz ve MHP İlçe Başkanı Durmuş Memiş üyeliğe; İnsan Hakları Eğitimi ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Komisyonu’nda İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Öğretim Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu başkanlığa, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Arslan ile belediye Başkan Yardımcısı Atilla Aydın ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Bahri Köksal üyeliğe; İnsan Hakları İhlallerini Araştırma, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu’nda da İlçemiz Sağlık Merkezinde Aile Hekimi olarak görev yapan Uzman Doktor Ayten K. Taş başkanlığa, Muhtarlar Derneği Temsilcisi Hüseyin Bal ile Mehmet Bayrak MYO’dan Avukat Emine Cebeci’de üyeliğe seçildiler. Kurulda ayrıca, uzman personel olarak İlçemiz Sosyal Hizmet Merkezinde Sosyal Çalışmacı olarak görev yapan Orhan Veli Taşdemir ile Ercan Altuğ görevlendirildi.