Tirebolu İYİ Parti’de 2. Bektaş Dönemi! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu İYİ Parti’de 2. Bektaş Dönemi!

İYİ Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın ikinci olağan kongresi 28 Şubat’ta yapıldı ve mevcut İlçe Başkan Erdinç Bektaş, yeniden aynı göreve getirildi…

Tirebolu İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın ikinci olağan kongresi 28 Şubat Cuma günü yapıldı ve mevcut İlçe Başkanı Erdinç Bektaş, ikinci kez aynı göreve getirildi. Böylece, Tirebolu İYİ Parti’de 2. Bektaş dönemi başlamış oldu.

28 Şubat Cuma günü Tirebolu Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşen İYİ Parti ikinci olağan kongresine; Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ünzile Yüksel ile İYİ Parti Giresun İl Başkanı Ahmet Memiş, GİK Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Abdülkadir Eroğlu ve çok sayıda ilçe başkanı katıldı. Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile başkan yardımcıları Kazım Tarakçı ve Atilla Aydın, ADD İlçe Başkanı Bahri Köksal, CHP İlçe Yönetim Kurulundan bazı üyelerin de hazır bulunduğu kongre, sakin bir ortamda gerçekleşirken; İdlip’ten gelen üzücü haberlerin gölgesinde buruk bir kongre yapıldı.

İYİ Parti Tirebolu İlçe Kongresinde Ünzile Yüksel’in başkanlığında oluşan Divan Heyetinde Arife Yanıkömer ile Sedat Akyıldız görev aldılar. Açılış konuşmasını mevcut başkan Erdinç Bektaş’ın yaptığı kongrede; Divan Başkanı Yüksel’in, şehitlerimize rahmet dileyerek, “Bu coğrafyanın haritasını Türkler çizer, bizim tek sevdamız vatanımızdır” sözleriyle gerçekleştirdiği konuşma ayakta alkışlandı. Kongrede diğer konuşmaların ve raporların sunumunun ardından seçimlere geçildi ve tek listeyle gidilen seçimler sonunda mevcut İlçe Başkanı Bektaş, yeniden aynı göreve getirildi. İYİ Parti’de 22 kişiden oluşan Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın yeni Yönetim Kurulu’nda aşağıdaki isimler yer aldı:

Asım Velioğlu, Aslıhan Çakoğlu Özüpek, A. Tarık Habiboğlu, Alparslan Kul, Abdullah Aydın, Ahmet Yanıkömer, Bahtiyar Kaya, Durmuş Aksu, Dilek Çöl, Erol Topal, Gülden Akkaya, H. Hüseyin Çiçek, Muzaffer Arslan, Osman Murat Öztürk, Mehmet Karaca, Mehmet Şeker, Mehmet Cebeci, Mehmet Yetimoğlu, Refik Salim Yılmaz, Rezan Naipoğlu, Toplga Tuğrul ve Zeliha Kanber. Kongrede ayrıca, İYİ Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nın 48 kişiden oluşan İl Delegeleri de belli oldu. Tirebolu İYİ Parti’de ikinci kez İlçe Başkanlığına seçilen Bektaş, kongre sonunda yaptığı kısa konuşmada, tüm katılımcılara teşekkür ederek, yeni yönetimin ilçeye ve partiye hayırlı-uğurlu olmasını diledi. İYİ Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı’nda görev bölümünün önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.    


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir