Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİMSPOR

Tirebolu K. Karabekir İl 2’ncisi!

Okul Sporları Giresun Küçük Kızlar ve Erkekler Voleybol İl Birinciliği’nde yarı finale kalan ilçemiz temsilcisi Kazım Karabekir Ortaokulu, her iki kategoride de il ikincisi oldu…

2023-2024 Okul Sporları Giresun Küçük Kızlar ve Erkekler Voleybol İl Birinciliği’nde Doğu Grubundan yarı finale çıkan Tirebolu temsilcisi Kazım Karabekir Ortaokulu, Giresun’da oynanan yarı finallerde rakiplerini yenerek adını finale yazdırmayı başarmıştı. Her iki kategoride de İl Birinciliği müsabakalarına Beden Eğitimi Öğretmeni Muhammet Bektaş’ın nezaretinde hazırlanan ve katılan Kazım Karabekir Küçük Kızlar ve Erkekler Voleybol Takımı’nın, ilde finale yükselmesi, ilçede ve okul camiasında büyük sevinç yaratmıştı.

 

İl merkezinde oynanan final maçlarında kızlar kategorisinde Espiye Şehit Sezgin Burak Cantürk Ortaokulu ile karşı karşıya gelen ilçemiz temsilcisi Kazım Karabekir Ortaokulu, bu müsabakayı 2-1 kaybetti. Erkekler kategorisinde ise Bulancak Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile karşılaşan temsilcimiz, bu maçta da rakibine yenildi ve böylece her iki kategoriyi de il ikincisi olarak tamamladı. Küçük Kızlar ve Erkekler kategorilerinde il finaline kadar gelen ve büyük finalin ikisinde de güçlü rakiplerine yenilerek, şampiyonayı il ikincisi olarak bitiren temsilcimizin bu başarısını yine de küçümsememek gerekir diyor ve Kazım Karabekir Ortaokulu’nun başarılı sporcuları ile Beden Eğitimi Öğretmeni Bektaş’ı yürekten kutluyoruz.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler