Tirebolu Kalesi’ne Filistin Bayrağı asıldı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Kalesi’ne Filistin Bayrağı asıldı!


Gazze’deki katliam için 3 gün ulusal yas ilan edilen Türkiye’de, yurdun dört bir yanından Filistinli müslüman kardeşlerimize destek çağrıları yapılıyor…

İsrail Ordusu, Gazze’de silahsız sivilleri hedef seçerken; kadın, çoluk-çocuk demeden ateş etti, katliam yapıp insanlık suçu işledi. Katliamda 60!ı aşkın Filistinli şehit oldu, yaklaşık 3 bin kişi de yaralandı. Bu katliama duyarsız kalmayan Türkiye’de hükümet tarafından 3 günlük ulusal yas ilan edildi.

Yurdun dört bir yanından Filistin’e destek mesajları iletilirken; ilçemiz Tirebolu’da da tarihi kaleye belediye tarafından Filistin Bayrağı asıldı. Gazze’deki katliamdan sonra yurt düzeyindeki kurum ve kuruluşlarda bayraklar yarıya indirilirken; Tirebolu’nun simgesi olan kaleye; Gençlik Haftası dolayısıyla asılan dev Atatürk posteri ve Türk Bayrağının yanına Filistin Bayrağı da asıldı. Tirebolu’dan da Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ın talimatlarıyla Filistin’e destek mesajları verilirken; Tirebolu Ekspres Haber Sitesi olarak canice soykırım yapan İsrail’i lanetliyoruz.