Tirebolu Kaymakamı Gün, göreve başladı! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Kaymakamı Gün, göreve başladı!

Aslen Samsunlu olan ve Ardahan’ın Göle ilçesinden Tirebolu’ya atanan Kaymakam Gün, 27 Temmuz 2020 tarihi itibariyle buradaki görevine başladı. İlçemize hayırlı olsun…

Son çıkan Mülki Amirler Tayin ve Atama Kararnamesiyle Tirebolu Kaymakamlığı’na atanan Cevat Gün (41), ilçeye gelerek buradaki görevine başladı.

Ardahan’ın Göle İlçesi Kaymakamlığı’ndan Tirebolu Kaymakamlığı’na atanan Gün, 27 Temmuz Pazartesi günü ilçedeki görevine başlarken; ziyaretçi akınına uğradı. Aslen bir Karadenizli olan ve Samsun ili Çarşamba ilçesi nüfusuna kayıtlı Kaymakam Gün, daha önce ilimize bağlı Alucra ilçesinde de Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Evli ve 3 çocuk babası olan Kaymakam Gün, 2007 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda Kontrolör Yardımcısı olarak başladığı memuriyet yaşamına Samsun Kaymakam adayı olarak devam ederken; Fransa’da lisans eğitimi aldı.

Asil Kaymakam olarak ilk kez Hatay Kumlu’da görev yapan Gün, 2013-2015 yılları arasında Bingöl’de Vali Yardımcısı olarak çalıştı. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Ardahan’ın Göle İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Gün, bu ilçede 2 yıla yakın görev yaptı. Son Mülki Amirler Atama ve Yer Değiştirme Kararnamesiyle Tirebolu Kaymakamlığı’na tayin edilen Gün, yeni görev yerinde 27 Temmuz Pazartesi tarihi itibariyle hizmete başladı. Tirebolu’nun yeni Kaymakamı Gün’e hoş geldiniz diyor ve kendisine üstün başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir