Tirebolu Kaymakamlığı’ndan şehitlere vefa! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Kaymakamlığı’ndan şehitlere vefa!


İlçe Kaymakamı Şahin, Tirebolulu şehitlerin hatıralarını yaşatmak ve onlara olan vefa borcunu ödemek amacıyla Hükümet Konağı’nın koridorlarına şehitlerimizin resimlerini astırdı…

Tirebolu Kaymakamlığı, çeşitli dönemlerde vatanı uğruna can veren şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak amacıyla Hükümet Konağı’nın koridorlarına Tirebolulu şehitlerin çerçevelenmiş resimlerini astı.

İlçenin genç Kaymakamı Abdulkadir Şahin’in talimatıyla gerçekleşen bu olay, Tirebolu’da ve özellikle şehit aileleri arasında takdirle anılırken; Hükümet Konağında resimleri asılan şehitleri bir kez daha görmek için gelen vatandaşların yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmıyor. Görevleri sırasında şehit olan ve ebediyete göç eden aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için büyük bir duyarlılık gösteren Tirebolu Kaymakamı Şahin, “Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve onlara olan vefa borcumuzu ödemek için gerçekleştirmiş olduğumuz bu jestin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Şehitlerimizi unutmamak ve onları daima kalplerimizde yaşatmak istiyoruz” diyerek, şehit resimlerinin bulunmasında ve hazırlanmasında katkıda bulunanlara teşekkür ettiğini söyledi.

Öte yandan, Tirebolu Kaymakanlığı aldığı bir kararla, şehitlerimiz için hergün camilerde hatim okunması için İlçe Müftülüğü kanalıyla cami görevlilerine talimat verdirdi.