Tirebolu Kazım Karabekir, ödüle doymuyor! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Kazım Karabekir, ödüle doymuyor!


Geride bıraktığımız dönemde gerçekleşen LGS’de gösterdiği başarı ile Giresun ve Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana ulaşan ilçemiz Kazım Karabekir Ortaokulu’nda, 11 eğitimciye Kaymakamlıkça Başarı Belgesi verildi…

Tirebolu’nun gözde eğitim kurumlarından biri olan Kazım Karabekir Ortaokulu ödüle doymuyor. Geride bıraktığımız dönemde gösterdiği başarılı çalışmalardan dolayı İlçe Kaymakamlığı tarafından ödüllendirilen söz konusu okula yeni bir ödül daha geldi ve LGS’de Giresun ve Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana ulaşan kurumda görevli 11 öğretmene Başarı Belgesi verildi.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Liselere Geçiş Sınavı’nda, açıklanan sınav sonuçlarının istatistiklerde oluşan puanlara göre yapılan değerlendirmede, Giresun ve Türkiye ortalamasının üzerinde bir puana erişen Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu, böylece büyük bir başarıya daha imza atarak, eğitim alanında ilçemizin gözdesi olmaya hak kazandı. Bunun sonucunda Valilikçe yapılan değerlendirmelerde il bazında en yüksek başarıya ulaştığı belirlenen Kazım Karabekir Ortaokulu’nda görev yapan 11 eğitimciye Başarı Belgesi verilmesi kararlaştırıldı.

İlçe Kaymakamlığı’na gelen belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden teslim alan Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Vuruşan, söz konusu belgeleri öğretmenlere büyük bir gururla dağıttı. LGS’de gösterdikleri başarıdan dolayı Başarı Belgesiyle ödüllendirilen öğretmenleri tebrik eden müdür Vuruşan, İlçe Kaymakamı Salih Yüce’ye de teşekkürlerini ileterek, “Okul ve kurumlarımızda farkındalık oluşturan çalışmaları değerlendirerek öğretmenlerimizi ödüllendiren, okul ve bütün çalışanları yüreklendirerek en üst düzeyde motive olmalarını sağlayan sayın Kaymakamımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum” dedi.