Tirebolu, Kemal Güven ile gururlandı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, Kemal Güven ile gururlandı…


İstanbul’da düzenlenen Teknofest Uzay Teknolojileri Festivali’nde, Tirebolu CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven’in büyük oğlu Kemal Güven’in ekibi 3’ncü olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ödüllendirildi…

Tirebolu, Ankara Başkent Üniversitesi akademik kadrosunda yer alan Kemal Güven ile büyük onur duydu. İstanbul’da 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Teknofest Uzay Teknolojileri Festivali’nde, Ankara’daki gururumuz Kemal Güven’in ekibi, Uzay Roketi Projesi ile 3’ncülük ödülüne layık görüldü.

İstanbul’daki yarışmaya Başkent Üniversitesi adına ekibiyle birlikte Uzay Roketi Projesi’yle katılan Kemal Güven’e ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Tirebolu CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven’in büyük oğlu olan Kemal Güven’in bu başarısı, Tirebolu’da büyük sevinçle karşılanırken; baba Vehbi Güven ile anne eczacı Nevlan Güven’e, tebrik mesajları yağmaya başladı. Oğullarıyla gururlandıklarını dile getiren Güven çifti, “Bu gurur hepimizin ve tüm Tirebolu’nun. Oğlumuzun başarısıyla ailemize tebrik mesajları yağdıran tüm dost ve arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

Bir Milli Teknoloji Hamlesi olan Teknofest İstanbul, Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay teknolojileri festivali olup, 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlendi.  Anadolu Ajansı’nın iletişim destekçisi olduğu Teknofest İstanbul; Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları kapsamında olup, festivalde havacılık gösterileri, seminerler, uluslararası girişim zirvesi ve aktiviteleri de ziyaretçilere sunuldu. Festivalin en önemli bölümü olan ve 12 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında genç akademisyen hemşerimiz Kemal Güven’in ekibiyle 3’ncülük kazanması, bizleri fazlasıyla gururlandırdı. Tirebolulular adına Kemal Güven’i ve ekibini yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.