Tirebolu KHGB üyeleri hızlı başladı! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu KHGB üyeleri hızlı başladı!

Tirebolu’da Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne yeni seçilen üyeler, hemen kolları sıvayarak köy yollarına yapılacak stabilize çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundular…

Giresun’un Tirebolu ilçesinde göreve yeni gelen üyeler, seçim sonrası hemen kolları sıvayarak köylere yapılacak yollarla ilgili çalışmalar için harekete geçtiler. İlçe Kaymakamı ve birlik başkanı Salih Yüce’nin katılımıyla 2020 yılı faaliyetlerini başlatan üyeler, köy muhtar muhtarları tarafından kendilerine sunulan stabilize çalışmaları için ilk etapta 10 köyde inceleme yaptılar.

İlçe Kaymakamı Yüce ve İl Genel Meclisi Üyesi Murat Arslan, Tirebolu’nun doğu yakasında bulunan köylerde incelemelerde bulunurken; birliğin diğer üyeleri İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şener ile muhtarlar Hayrettin Küçük ve Zaim Domaç’da, ilçenin batı yakasında yer alan köyleri dolaşarak, muhtarların kendilerine ilettiği talepler doğrultusunda yapılacak yollarla ilgili fizibilite çalışmalarını değerlendirdiler.

İl Genel Meclisi Üyesi Şener başkanlığındaki Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeleri; ilk etapta ilçenin batı yakasındaki Doğancı, Yaraş, Ortaköy, Şirinköy ve Çeğel köylerinde incelemeler yaparlarken; söz konusu incelemelerde ilgili köy muhtarları da hazır bulundu. Tirebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin İl Genel Meclisi Üyeleri Şener ve Arslan, KÖYDES Projesi kapsamında köyler için gelen ödeneğin, en iyi ve eşit şekilde paylaşılarak, köylerin altyapı ve içme suyu sorunlarının çözümlenmesi yolunda çalışmalar yapacaklarını dile getirdiler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir