Tirebolu KHGB’de Encümen seçimi yapıldı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu KHGB’de Encümen seçimi yapıldı…


İlçe Kaymakam Vekili Yılmaz Kurt’un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, birliğin yeni üyeleri belli oldu…

Tirebolu Köylere Hizmet Götürme Birliği ENCÜMEN seçimi, ilçe Kaymakam Vekili Yılmaz Kurt’un başkanlığında 11 Mayıs Cuma günü yapıldı ve birliğin yeni üyeleri belli oldu.

Dumlupınar İlkokulu Salonunda gerçekleşen toplantıya; İlçe Kaymakam Vekili Kurt ile İl Genel Meclisi Üyeleri ve köy muhtarları katıldı. Toplantıda yeni döneme ait Encümen seçiminde, İl Genel Meclisi Üyelerinden Halil Aydın ve Resul Özdemir ile muhtarlardan Emin Aydın ve Hayrettin Küçük, en fazla oyu alan isimler olarak birliğin yeni yöneticileri oldular. Halil Aydın’ın en fazla oy alarak (31) Encümene seçildiği toplantıda, diğer İl Genel Meclisi Üyelerinden Resul Özdemir ile Ömer Hıdır 25’er oy aldılar. Aynı oyu alan iki üyeden biri olan ve aynı zamanda İl Daimi Encümen Üyesi de olan Ömer Hıdır, tercihini mesai arkadaşı Resul Özdemir’den yana kullanarak, yeni dönem için birlikte yer almadı.

Tirebolu’daki toplantıda ayrıca, 2018 yılı bütçesi de görüşülürken, köylerdeki sorunlarla ilgili muhtarlardan bilgi alındı. Yeni encümen üyeleri 1 yıl süreyle görev yapacaklar.