Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
GÜNDEM

Tirebolu Körliman’da korkutan yangın!

İlçenin Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesinde 7 katlı apartmanın en üst katında saat 15 sıralarında çıkan yangında 3 daire içindeki eşyalarla birlikte cayır cayır yandı..!

Tirebolu’nun Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesinde 7 katlı apartmanın en üst katında 7 Şubat Perşembe günü saat 15 sıralarında çıkan yangında 3 daire içindeki eşyalarla birlikte kül oldu. Mahallede büyük panik ve korku yaratan yangına Tirebolu, Espiye ve Görele İtfaiyeleri müdahalede bulunurlarken; bacadan çıktığı sanılan yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

İlçenin prestijli caddelerinden Mehmet Bayrak Caddesinde Ayana Otel binasının karşısında bulunan Deniz ve Güneş Apartmanlarına ait binanın 7’nci katında saat 15 sıralarında çıkan yangına, ilk olarak Tirebolu İtfaiyesi müdahalede bulunurken; imdada Espiye ve Görele İtfaiyeleri de yetişti. 3 ilçeye bağlı İtfaiye Ekiplerinin yoğun uğraşları sonucu, yangın saat 16.30 sıralarında kontrol altına alınabildi. Büyük ölçüde maddi hasarın meydana geldiği yangın nedeniyle Körliman Mahallesi’ndeki Mehmet Bayrak Caddesi ana-baba günü gibi olurken; çevredekiler olayı korku ve heyecan dolu gözlerle izlediler.

7 katlı apartmanın 7’nci katında bacadan çıktığı tahmin edilen yangında en üst kattaki 3 daire içindeki eşyalarla birlikte tamamen yanarken; olayda büyük ölçüde maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. İtfaiye Ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık 1,5 saat içinde kontrol altına alınan yangında, herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı olmaması tek teselli olurken; yangının alt katlara sirayet etmemesi için soğutma çalışmaları başlatıldı.

Tirebolu’da büyük korku ve panik yaratan yangınla ilgili soruşturma başlatılırken; yangın sırasında olay yerine gelen İlçe Kaymakamı Salih Yüce, yetkililerden bilgi alıp, gereken tüm çalışmaların yapılması yönünde talimat verdi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler