Tirebolu Kültür ve Sanat Festivali sona erdi!

İlçede bu yıl 3’ncüsü gerçekleşen festivalde yöresel sanatçıların seslendirdiği eserlerle 3 gün boyunca coşan halk, düzenlenen Yöresel Yemek Yarışlarına ve Defileye de yoğun ilgi gösterdi…

Tirebolu’da bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali, büyük bir coşku içinde gerçekleşti ve 3 gün süren etkinlik 29 Temmuz Pazar gecesi yapılan finalle sona erdi.

İlçe Balıkçı Barınağı sahasında kurulan  platformda 27, 28 ve 29 Temmuz günleri gerçekleşen festivalde, eğlenceye doyan halk, yöresel sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle büyük bir coşku yaşadı. 3 gün süren etkinlikte düzenlenen  Yöresel Yemek Yarışları, defileler ve paneller, festivale ayrı bir renk katarken; zaman zaman havanın yağışlı olmasına rağmen halkın yoğun ilgisi oldu.

Festival kapsamında Tirebolu Belediyesi tarafından organize edilen Yöresel Yemek Yarışları ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen yöresel ürünlerin sergilendiği defile göz kamaştırdı. Yöresel sanatçılarımızdan Ömercan, Gizem Kara, Şerif Pir, Cemile Kara, Metin Kahveci, Züleyha Savaş, Ünal Turhan ve Aslıhan Çiçek’in sahne aldığı festivalde; liman sahasını hınca hınç dolduran halk, eğlencenin doruğuna ulaşırken; Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’da, coşkunun zirve yaptığı etkinlikte zaman zaman halkın arasına girip horon tepti ve vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

27 Temmuz’da başlayıp 29 Temmuz’da sona eren 3. Tirebolu Kültür ve Sanat Festivali’yle ilgili kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Karabıçak, “İlçemizde düzenlemiş olduğumuz etkinliklere katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yöremizde en hareketli ay olan Temmuz ayı içinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikler; bize hem kültürel, hem sosyal ve hem de ekonomik anlamda önemli katkılar sağlamış olup, ilçemizin tanıtımında da büyük katkısı olmuştur. Bu vesileyle etkinliklerimize katılan ve bize önemli katkıları bulunan tüm sanatçılarımıza ve ilçemiz halkına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Biz, herşeyi Tirebolu ve halkımız için yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir