Tirebolu Kütüphanesi gittikçe modernleşiyor… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Kütüphanesi gittikçe modernleşiyor…


2010 yılından bu yana İlçe Halk Kütüphanesi’nde sorumlu müdür olarak görev yapan Bedrettin Gündoğdu’ya, Kaymakamlıkça Başarı Belgesi verildi…

Tirebolu’ya uzun yıllar önce merhum Kaymakam Muammer Kutlu döneminde açılan ve adına merhum Milletvekili Temel Gündoğdu’nun ismi verilen İlçe Halk Kütüphanesi, her geçen gün daha modern hale geliyor.

İlçenin 14 Evler semtinde bulunan ve merhum Hacı Ali Gündoğdu tarafından Halk Kütüphanesine bahşedilen kurumda, 2010 yılından bu yana sorumlu müdür olarak görev yapan Bedrettin Gündoğdu, önceleri tek salonda hizmet veren kütüphaneyi, bugünlerde Giresun’un örnek kütüphanelerinden biri haline getirdi. Yapılan keşfin ardından kütüphane baştan aşağı yenilenirken, 2015 yılından itibaren modern bir kültür kurumu haline getirildi.

Yeniden dizayn edilen ve iki katta hizmet vermeye başlayan Temel Gündoğdu Halk Kütüphanesi’nde okuyucu salonu, internet salonu ve güncel yayınların bulunduğu bölümler ayrı ayrı yer alırken; şimdi de kuruma özel tasarlanmış bir Konferans Salonu yapılması için çalışmalar yapılıyor. Kurumda göreve geldikten sonra başarılı çalışmalarda bulunan sorumlu memur Bedrettin Gündoğdu’ya, kurumda yaptığı hizmetlerden dolayı kendişsine Kaymakamlıkça Başarı Belgesi verildi. Eğitim kurslarını da tamamlayarak kütüphanecilikle ilgili tüm sertifikaları alan Gündoğdu, Tirebolu İlçe Halk Kütüphanesi’ne modern bir Konferans Salonu yapılacağını ifade ederek, bu konudaki çalışmaların da kısa zamanda sonuç vereceğini söylerken; kuruma yapılacak Konferans Salonunun aynı zamanda okuyucu salonu olarak da kullanılabileceğini sözlerine ekledi.