Tirebolu Lisesi eski müdürü Yıldırım’ı kaybettik! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Lisesi eski müdürü Yıldırım’ı kaybettik!


Tirebolu Lisesi’nin 80’li yıllardaki efsane müdürlerinden Şekip Yıldırım (77), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, eğitim camiasını ve sevenlerini üzüntüye boğdu…

Eğitim camiasına uzun yıllar hizmet eden ve 80’li yıllarda Tirebolu Lisesi’nde müdürlük yapan değerli eğitimci Şekip Yıldırım, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti ve ailesiyle sevenlerini üzüntüye boğdu.

Eğitim camiasının ulu çınarı Yıldırım, evli ve 3 erkek çocuk babasıydı. Yıllar önce emekliye ayrıldıktan sonra yaşamını Espiye’de sürdürüyordu. Aslen Tirebolu’nun Çeğel Köyünden olan ve görev yaptığı okullarda yüzlerce öğrenci yetiştiren Tirebolu Lisesi’nin efsane müdürlerinden Şekip Yıldırım, yaklaşık 2 yıl önce kansere yakalandı. Son iki yıllık ömrünü hastanelerde geçiren ve en son tedavi görmekte olduğu Espiye Devlet Hastanesi’nde ağırlaşan değerli eğitimci, 19 Mart Salı sabahı son nefesini vererek Hak’ka yürüdü.

77 yaşında hayatını kaybeden ve eğitim camiasını yasa boğan efsane müdür Şekip Yıldırım için, 20 Mart Çarşamba günü Espiye’de hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Cenazeye mahşeri bir kalabalık katılırken, eski meslektaşları ve eğitim camiasının tanıdık isimleri kendisini son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin de hazır bulunduğu cenazede, taziye için kuyruğa giren cemaat, rahmetli eğitimcinin eşi Hidayet abla ile oğulları Ahmet, Selami ve Ayhan Yıldırım’ı teskin etmeye çalıştı. Babalarının ölümüyle büyük acı yaşayan Yıldırım kardeşler, Espiye Ulu Camii avlusunda taziyeleri kabul ederken; rahmetli eğitimcinin biricik eşi de tabutun başında uzun süre gözyaşı döktü.

Değerli eğitimcinin naaşı, Öğle Namazını müteakip Espiye Ulu Camiinde kılınan Cenaze Namazından sonra doğum yeri olan Çeğel Köyüne götürülerek, gözyaşları arasında Aile Kabristanlığında toprağa verildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet ve kederli ailesiyle sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir