Tirebolu Lisesi İçin İlk Adım Atıldı! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Lisesi İçin İlk Adım Atıldı!

İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından Meclise Tirebolu Lisesi’nin tekrar açılması yönünde verilen önerge onaylandı ve yürürlüğe konuldu…

Tarihi Tirebolu Lisesi’nin tekrar açılması konusunda İl Genel Meclisi’ne verilen önerge onaylandı ve yürürlüğe konuldu. İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından Meclis Başkanlığı’na sunulan önerge, İl Genel Meclisi’nin 1 Temmuz Pazartesi günü yaptığı toplantıda gündeme alınarak, oybirliğiyle kabul edildi.

Bilindiği gibi, bir süreden beri kapalı olan ve kaderiyle baş başa bırakılan Tirebolu Lisesi’nin, tekrar açılarak nitelikli bir lise haline getirilmesi yolunda Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay ve mahalle sakinlerinin talebi, CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’ye aktarılmıştı. Bunun üzerine harekete geçen ve kapsamlı bir rapor hazırlayan Cebeci, konuyu geçtiğimiz ay Meclis gündemine taşımıştı.

İl Genel Meclisi’nin Haziran ayında yapılan ilk oturumunda ele alınan konu, üyelerin oy birliği ile görüşülerek, karara bağlandı ve Tirebolu Lisesi’nin yeniden eğitime kazandırılması yönünde ilk adım atıldı. Tirebolu Lisesi hakkında Ömer Cebeci ve arkadaşları tarafından hazırlanan rapor, İl Genel Meclisi’nce onaylanarak yürürlüğe konuldu. İl Genel Meclisi’nde alınan bu karar, Tirebolu’da ve eğitim camiasında büyük memnunluk yaratırken; konu hakkında sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayan Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay, başta Tirebolulu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi.


Tirebolu Lisesi İçin İlk Adım Atıldı!” için bir yorum

  1. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunan Tirebolulu yetkili hemşerilerime candan teşekkür ediyorum. Başka iller, ilçeler korunup gözetilirken bizim Giresun ve Tirebolu gibi pek çok ilçemiz neden yazgısıyla baş başa kalsın. Gerçek anlamda değerlendirildiği taktirde ilçemizin turizm potansiyeli, toplumsal yaşamı yüksek düzeye getirecek çok olanakları var. Bu günlerde değilse bile gelecekte gurbete gidenlerin bir kısmının dönebileceği düşünülmeli… Sizleri saygıyla selamlıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir