Tirebolu Milli Eğitim camiası yasta! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Milli Eğitim camiası yasta!


Tirebolu eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şanlı, tedavi görmekte olduğu Kırıkkale’de hayatını kaybetti ve eğitim camiasını üzüntüye boğdu..!

Tirebolu eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şanlı, tedavi görmekte olduğu Kırıkkale’de hayatını kaybetti ve tüm eğitim camiasını yasa boğdu. Aslen Gümüşhane ili Kürtün ilçesinden olan ve Tirebolu’da uzun süre İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Şanlı, tıpta adı duyulmayan bir hastalığa yenik düşerek, sevenlerini üzdü. Ali Şanlı, 35 yıllık eğitimci ve 4 çocuk babasıydı.

Beklenmedik bir zamanda aramızdan ayrılan talihsiz eğitimci Ali Şanlı (59), Gümüşhane ili Kürtün ilçesi Kızılcatam Köyü’nden olup, bir süre Doğankent’te ve daha sonra da Tirebolu’da İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. Tirebolu ile aile bağı da olan ve buradaki görevi sırasında hareketli bir süreç yaşayan Şanlı, bir kaç kez müdürlük görevinden alınmış ve son olarak Eğitim Uzmanı olarak Ordu’ya atanmıştı. Camiada renkli kişiliğiyle tanınan ve bir süre önce rahatsızlanan talihsiz eğitimci, Kırıkkale’de tedavi görmeye başlamıştı. Yakalandığı isimsiz hastalıkla mücadelesini yaklaşık bir yıldır sürdüren deneyimli eğitimcinin 25 Nisan akşamı Kırıkkale’den gelen acı haberi, Tirebolu’da derin üzüntü yaratırken, Şanlı müdürün ölüm haberini sosyal medyadan duyan Tirebolulular ve yakınları, adeta şoke oldular. Talihsiz eğitimcinin 26 Nisan Perşembe günü saat 17.30’da Kırıkkale’den Tirebolu’ya getirilen cenazesini meslektaşları ve sevenleri karşıladı. Kendisini son yolculuğuna uğurlamak için Körliman Mahallesindeki evinin önünde toplanan kalabalıkla birlikte helallik alındı ve daha sonra kılınan Cenaze Namazından sonra naaşı, ailesi ve yakınları tarafından Kürtün’e götürüldü.

Kırıkkale’de tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitiren ve Milli Eğitim camiasını üzüntüye boğan Ali Şanlı’nın cenazesi, 27 Nisan Cuma günü Öğle Namazından sonra Gümüşhane ili Kürtün ilçesi Sarıbaba Köyünde toprağa verilecek. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Milli Eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun…