Tirebolu, modern bir Mezbahaneye kavuşacak… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, modern bir Mezbahaneye kavuşacak…


Tirebolu Belediyesi, Harşıt Çayı Havzasındaki 6800 metrekarelik alan üzerine Mezbahanenin yanı sıra, Hayvan Pazarı da inşa ediyor…

Tirebolu Belediyesi, ilçede büyük bir eksikliği hissedilen Mezbahane ve Hayvan Pazarı sorununu çözüme kavuşturmak için kolları sıvadı. Harşıt Çayı Havzasında Sanayi Sitesi yanındaki 6800 metrekarelik alana modern bir Mezbahane ve Hayvan Pazarı kurulması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Söz konusu havza içinde bir bölümü kendisine ve bir bölümü de hazineye ait olan arazi üzerine başlatılan Mezbahane ve Hayvan Pazarı’nın yapımını üstlenen Mehmet Yavuz Madencilik Taahhüt-İnşaat Şirketi’nin Proje Müteahhitliğini de Sedat Çabanoğlu icra ediyor. Mezbahanenin 500 metrekarelik taban ve 850 metrekarelik asma kattan oluşacağı ifade edilirken; 1860 metrekaresi kapalı alan olacak Hayvan Pazarının da açık alanla birlikte 2160 metrekarelik alana kurulacağı bildirildi.

Tirebolu’ya vaadettikleri hizmetleri tek tek yerine getirdiklerini bildiren Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, inşaat çalışmaları hızla devam eden Mezbahanenin ve Hayvan Pazarının, önümüzdeki Kurban Bayramına yetiştirileceğini kaydederek, tesisin ilçemize ve bölgemize hayırlı-uğurlu olmasını diledi.