Tirebolu Müftülüğü’nden anlamlı yarışma! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Müftülüğü’nden anlamlı yarışma!

Tirebolu İlçe Müftülüğü, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’ncü yıldönümü münasebetiyle ilçedeki liseler arasında Şiir Okuma Yarışması düzenledi…

Tirebolu İlçe Müftülüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’ncü yıldönümü dolayısıyla ilçedeki liseler arasında anlamlı bir yarışma düzenledi.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirini, lise öğrencileri arasında ezbere okuma yarışması, ilçemiz Dumlupınar İlkokulu Salonunda İlçe Müftüsü İdris Başkıran’ın gözetiminde yapıldı. Liseli öğrencilerin birbiriyle kıyasıya yarıştığı bu anlamlı etkinlikte; Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden Muhammed Tahir Durkaya birinci olurken; Tirebolu Kız İmam-Hatip Lisesi’nden Emine Zübeyde Kurt ikinci ve yine aynı liseden Gizem Yıldız’da üçüncü sırayı aldı.

Tirebolu İlçe Müftüsü Başkıran, yarışma sonunda tüm katılımcılara teşekkür ederken; dereceye girenlere de ödüllerini verdi. Bu anlamlı yarışmada ilçe birincisi olan Durkaya, çeyrek altınla ödüllendirilirken; ikinciye 150 ve üçüncüye de 100 TL para ödülü takdim edildi. Öte yandan, Tirebolu’daki yarışmada ilçe birincisi seçilen Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Tahir Durkaya, 22 Mart’ta Giresun’da yapılacak il finalinde ilçemizi temsil edecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir