Tirebolu MYO’da Mezuniyet Şöleni! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu MYO’da Mezuniyet Şöleni!


Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 18 Haziran Salı günü saat 13’de okul bahçesinde gerçekleşti…

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nun 2018-2019 Akademik Yılı’na ait Mezuniyet Töreni, 18 Haziran Salı günü saat 13’de Giresun Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ın katılımıyla gerçekleşti ve okul bahçesinde yapılan törene veliler de yoğun ilgi gösterdi.

Tirebolu’da 1994 yılında açılan ve bu yıl 23’ncü mezunlarını veren Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’nda mevcut 6 bölümde toplam 150 öğrenci mezun oldu. Açılışından sonra 12 yıl Trabzon KTÜ bünyesinde hizmet veren ve 2006 yılından itibaren de Giresun Üniversitesi’ne bağlı olarak faaliyetini sürdüren Tirebolu MYO’da; bu yılki Mezuniyet Töreni okul bahçesinde gerçekleştirildi. Giresun Üniversitesi Rektörü Yılmaz Can’ın da hazır bulunduğu törene, Doğankent Kaymakamı M. Emre Canpolat ile Tirebolu Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, MYO Müdürü Dr. Öğretim Görevlisi İhsan Cora ve okulun tüm akademik ve idari personelleriyle ilçedeki diğer daire amirleri ve kalabalık bir veli topluluğu katıldı.

Okuldan ayrılan öğrencilerin büyük coşku yaşadığı 23’ncü Mezuniyet Töreninde; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçildi. Törenin açılış konuşmasını okul birincisi Elektrik ve Enerji Bölümü öğrencisi Tolunay Ataman yaptı. Mezun arkadaşları adına anlamlı bir konuşma yapan Ataman, tüm hocalarına teşekkür ederek, minnet ve şükran duygularını sundu. Daha sonra kürsüye gelen Tirebolu MYO Müdürü Cora, konuşmasında okuldan mezun olan öğrencilere seslenerek, onlara bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. Konuşmaların finalinde Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can kürsüye çıktı, Can; hem öğrencilere ve hem de öğrencilerin velilerine hayati övütlerde bulunarak, bundan sonraki hayatlarında üniversitede okumuş olmanın hakkını vermelerini istedi.

Konuşmaların ardından okul birincisi Ataman, Tirebolu MYO’nun yaş kütüğüne 23’ncü mezuniyet plaketini alkışlar arasında çaktı. Programda daha sonra Ödül Törenine geçildi. Okul ve dönem birincisi Tolunay Ataman’a ödülünü Doğankent Kaymakamı M. Emre Canpolat takdim etti. Okul ikincisi El Sanatları Bölümü öğrencisi Zeynep Işık, ödülünü GRÜ Rektörü Yılmaz Can’dan alırken; okul üçüncüsü Bankalar ve Finans Bölümü öğrencisi Uğur Yıldırak’a ise ödülünü Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı verdi. Törenin ilerleyen etabında bölümlerinde birinci olan öğrenciler sahneye davet edildi ve kendilerine hocaları tarafından ödülleri takdim edildi. Tirebolu MYO’da bu yıl Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünde Sevinç Akdoğan, El Sanatları Bölümünde Zeynep Işık, Bankacılık ve Finas Bölümünde Uğur Yıldırak, Elektrik ve Enerji Bölümünde Tolunay Ataman, Bilgisayar Programcılığı Bölümünde M. Anıl Araz ve Turizm Seyahat Acentacılığı Bölümünde de Mehmet Adal birinci ilan edildiler.

Programın son bölümünde öğrencilere hocaları tarafından Mezuniyet Belgeleri dağıtılırken; geleneksel Kep Fırlatma Töreni yapıldı ve birden 10’a kadar gerçekleşen sayımın ardından keplerini havaya fırlatan mezun öğrenciler, okul bahçesinde velileriyle birlikte büyük coşku yaşadılar. Programın final bölümünde verilen kokteylin ardından tüm katılımcılar Geleneksel El Sanatları Sergisini gezdiler.