Tirebolu MYO’dan, Antep Gezisi!

Tirebolu Mehmet Bayrak MYO’dan mezun olan Gaziantepli öğrenciler, eski hocalarını Antep’te krallar gibi ağırladılar…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan bir grup öğrenci, geride kalan hafta sonu eski hocalarını memleketleri Gaziantep’te krallar gibi ağırladı.

Tirebolu MYO Öğretim Görevlileri Refik Yılmaz ile Hasan Gökçe ve Halil Sunar’ın organize ettiği Gaziantep Gezisi’ne okulun tüm hocaları katılırken; daha önceden Tirebolu’dan mezun olan Antepli öğrenciler, eski hocalarına muhteşem bir ev sahipliği yaptılar. Tirebolu MYO’nun eski mezunlarından Mehmet Dayıoğlu, Duygu Başaran, Ali Özdoğan, Talat Yaylacık, Turgut Kaya ve M. Mustafa Özdemir ile okulun Öğretim Görevlisi Mehmet Tuncer’in akrabası Necip Şekerlisoy’un ev sahipliği yaptığı Gaziantep Gezisi’nde; şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret eden, bu arada eşsiz mutfaklarında yemek yiyen MYO’lu hocalar, Gastronomi şehri Antep’e hayran kaldılar.

Kurtuluş Savaşı’nda tüm ülkeye gurur veren, Milli Mücadele’nin direniş sembolü, Birleşmiş Milletler Eğitim-Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) “Yaratıcı Şehirler Ağı”na giren Dünya Gastronomi Şehri Gaziantep’e düzenlenen geziden büyük mutluluk duyduklarını bildiren Tirebolu MYO hocaları, Antepli mezun öğrencilerin kendilerine gösterdiği misafirperverliğe çok teşekkür ettiklerini belirterek, burada yaşadıklarını ve gördüklerini asla unutmayacaklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir