Tirebolu Öğrenci Yurdu için incelemeler yapıldı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Öğrenci Yurdu için incelemeler yapıldı…


Yurt-Kur Müsteşar Yardımcısı Özaba, Tirebolu’ya gelerek, ilçeye yapılması planlanan Öğrenci Yurdu ile ilgili incelemelerde bulundu…

Yurt-Kur Müsteşar Yardımcısı Hasan Özaba, Tirebolu’ya gelerek ilçeye yapılması planlanan Öğrenci Yurdu ile ilgili incelemelerde bulundu.

22 Eylül Cumartesi günü beraberinde İl Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Bulut olduğu halde Tirebolu’ya gelen Müsteşar Yardımcısı Özaba, ilçenin Hamam Mahallesi Çatal mevkiinde hayırsever hanımefendi Reyhan İnanç’ın bağışladığı arazide bazı incelemeler yaptı. Yurt-Kur Müsteşar Yardımcısı Özaba’ya, Tirebolu’da Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu ile Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya ve Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Pir eşlik etti.

İlçede önemli bir boşluğu dolduracak olan Öğrenci Yurdu için proje alanında incelemelerde bulunan Müsteşar Yardımcısı Özaba, yetkililerden bilgi alarak, yurt inşaatının bir an önce başlatılması için gerekli çalışmaların bitirilmesini istedi. İlçenin Çatal mevkiinde 5 dönümlük arazi üzerine kurulacak Öğrenci Yurdu inşaatının bir an önce başlatılması isteniyor. Yurt kapasitesinin en az 300 kişilik olacağı bildiriliyor.