Tirebolu Özel Eğitim Okulu büyütülecek! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Özel Eğitim Okulu büyütülecek!


İlçede yardımsever iş insanı Rasim Baş’ın girişimleriyle faaliyete geçirilen Özel Eğitim Uygulama Okulu’na ek bina yapımı için MEB’dan onay çıktı…

Tirebolu’nun Demirci Mahallesi’nde ilçenin hayırsever iş insanı Rasim Baş’ın katkılarıyla gerçekleşen ve oğlunun adı verilen Ahmet Rasim Baş Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nun büyütülmesi için yapılan girişimler olumlu sonuç verdi ve okula yapılacak ek bina için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alındı.

Söz konusu okula yapılacak ek bina için Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde bir dizi girişimlerde bulunan Tirebolu Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen, ilçedeki Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nun büyütülmesi ve bölgeye daha iyi hizmet verebilmesi hususunda ilgili bakanlıktan çıkarılan ödeneğin 2020 yılı Yatırım Programına alındığını bildirdi. Tirebolulu hayırsever iş insanı Rasim Baş’ın 1 milyar 70 bin 615 TL’lik yeni katkısına ilaveten, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 1 milyar 305 bin 530 TL’lik ek ödenek sağlandığını müjdeleyen Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, bu projenin 2020 Yatırım Programına alındığını kaydetti. Buna göre, Tirebolu’daki Özel Eğitim ve Uygulama Okulu, yeni projeyle birlikte daha da büyüyecek ve bölgede daha geniş bir alana hizmet verecek.

Ak Parti İlçe Başkanı Dikmen, Tirebolu’daki Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’na ait eğitim binalarının ikmal inşaatları için gerekli ödeneğin bakanlıkça onaylanmasında önemli katkıları olan Ak Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ile Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirterek, “Yeni okulumuz, Milli Eğitim camiasına ve ilçemize hayırlı-uğurlu olsun” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir