Tirebolu Özel Eğitim Okulu hizmete açılıyor… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Özel Eğitim Okulu hizmete açılıyor…


İlçenin genç iş adamlarından Rasim Baş’ın sponsorluğunda eski Çıraklık Merkezi binasında hizmet verecek olan okula Tirebolu ile birlikte 6 ilçeden öğrenci alınacak…

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek olan Tirebolu Özel Eğitim Uygulama Okulu, 2018-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren hizmete açılacak.

Tirebolulu genç ve hayırsever iş adamlarından Mahmut Baş tarafından tefrişatı yaptırılan okul, bölge okulu statüsünde olacak ve ilçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiindeki eski Çıraklık Merkezi binasında hizmet verecek. Özel Eğitim Uygulama Merkezi (2. Kademe) ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) adı ile kurulan okula Tirebolu ile birlikte Görele, Çanakçı, Eynesil, Doğankent ve Güce ilçelerindeki özel eğitime muhtaç öğrenciler alınacak. İlçeye büyük değer katacak okula kendisi de engelli öğrenci velisi olan Mahmut Baş’ın oğlu Ahmet Rasim Baş’ın ismi verilecek. Okulun açılışıyla ilgili son hazırlıklar yapılmakta olup, Tirebolu’daki bu özel eğitim yuvasında deneyimli eğitimcilerden Fatih Göl, kurucu müdür olarak görev yapacak. Yeni eğitim yuvamız ilçemize ve Milli Eğitim camiasına hayırlı-uğurlu olsun diyor ve bu okulun açılmasında büyük katkıları bulunan iş adamı Mahmut Baş’ı da yürekten kutluyoruz.